Realizatorzy

„…a z mej bajki wyszło słońce”

Agata Łoś jest prezesem i współzałożycielką wielobranżowej spółdzielni socjalnej Gniazdko. Prowadzi warsztaty plastyczne, rękodzielnicze oraz recyklingowe dla dorosłych i dla dzieci, a jej głównym zainteresowaniem jest ekologia.  Z wykształcenia filolog czeska. Jest szczęśliwą mamą dwóch córek i mieszka we Wrocławiu.

„Krzywa bajka”

Piotr Soroka jest choreografem, twórcą ruchu scenicznego, pedagogiem tańca oraz animator kultury. Ukończył animację kultury specjalność sztuki widowiskowe na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz Kurs Choreografii Scenicznej i otrzymał dyplom w Artystycznej Alternatywie Art Studio w Krakowie. Brał udział i prowadził warsztaty oraz prezentował swoje przedstawienia w licznych polskich miastach. Twórca ruchu scenicznego w przedstawieniach „Świadectwa wzlotu, upadku, wzlotu, wzlotu, wzlotu, upadku itd. Antka Kochanka” reż. Sebastian Majewski, „It’s A Freak Show” op. art. Agata Piesiewicz oraz „Brzydkie Kaczątko”, „Calineczka”, „Księga dżungli” reż. Przemysła Jaszczak.

„Kultura niewysoka”

Robert Dudziński urodził się w 1990 roku, w chwili obecnej student ostatniego roku filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Interesuje się popkulturą w jej rozmaitych przejawach (ze szczególnym wskazaniem na kulturę popularną doby PRL-u), której chciałby być nie tylko odbiorcą i konsumentem, lecz także badaczem. W ramach tej działalności opublikował kilka artykułów w tomach zbiorowych i współorganizował – w ramach działającego na UWr Koła Badaczy Popkultury Trickster – trzy konferencje naukowe.

„Nadodrze z pamięci”

Roman Płatek jest z wykształcenia biblioterapeutą i obecnie kończy studia z teologii we Wrocławiu. Prowadzi Czytelnię Kombatanta przy Związku Sybiraków III RP. Jest członkiem Towarzystwa Chopinowskiego i działa przy Radzie Seniorów na Nadodrzu.

„Popartz”

Anita Markowicz jest studentką filozofii i absolwentką szkoły projektowania ubioru we Wrocławiu, na co dzień ubierająca manekiny w jednym ze sklepów z odzieżą. Z filozofii czerpie podstawę myślenia i działania. Jest założycielką grupy ‘POPARTZ’, czyli kolektywu młodych artystów działających przy budowaniu wspólnej idei opierającej się na tworzeniu w nieoczywistych przestrzeniach i kontekstach. O sztuce myśli jako nadziei na rozwój człowieka, zawsze osadzonej w życiu codziennym. Nieustannie szuka harmonii między życiem praktycznym a celebrowaniem chwili.

„Zrób sobie podwórko”

Zofia Reznik jest absolwentką historii sztuki w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Wrocławskim i jest obecnie doktorantką Studiów Nauk o Kulturze na tej samej uczelni. Członkini nieistniejącego już kolektywu Falanster, współpracowniczka Fundacji Ekorozwoju i współzałożycielka Fundacji Wersja. Obecnie jest związana zawodowo z BWA Wrocław.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s