„Nadodrze z pamięci”

09.2013 – Klub Pod Kolumnami. Prowadzenie: Leszek Budrewicz Spotkanie z zaproszonymi mieszkańcami Nadodrza celem pozyskania wspomnień uczestników o czasach powojennego życia na tym osiedlu.

09.2013 – Plebania Kościoła p. w. Św. Bonifacego. Prowadzenie: Leszek Budrewicz, Spotkanie z mieszkańcami Nadodrza oraz rzemieślnikami z terenu osiedla celem zebrania materiałów wspomnieniowych o czasie powojennym a także przedwojennym (od zaproszonej autochtonki).

10.2013 – Biblioteka przy ul. Roosevelta. Prowadzenie: Leszek Budrewicz, Spotkanie z mieszkańcami celem zbierania dalszych wspomnień i artefaktów do przygotowywanej w ramach projektu wystawy czasowej w Infopunkcie Nadodrze przy ul. Łokietka 5).

11.2013 – Infopunkt Nadodrze, ul. Łokietka 5. Finisaż wystawy „Prezentowane pamiątki pochodzą z zasobów posiadanych i wypożyczonych przez mieszkańców Wrocławia. Są wśród nich takie, które świadczą o tym, że mieszkali to Niemcy, a przybyli to Polacy z Kresów (Kołomyja, Wilno, Lwów). Pamiątki te świadczą o tym, że Wrocław, a w nim szczególnie Nadodrze, to miejsce styku różnych nacji i religii”.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s