„… a z mej książki wyszło słońce”

PODSUMOWANIE PROJEKTU „…a z mej książki wyszło słońce”

Projekt „… a z mej książki wyszło słońce” był realizowany w Świetlicy Środowiskowej „Centrum dla Dzieci i Młodzieży Nowy Dwór” przy ul. Rogowskiej 116a we Wrocławiu. Projekt składał się z cyklu spotkań organizowanych w 15 – osobowej grupie dzieci w wieku od 8-13 lat.

Pierwsze dwa spotkania poświęcone były pracy z książką Emilii Dziubak pt. „Draka Ekonieboraka”, podczas których dzieci rysowały własne interpretacje przeczytanej historii, dyskutowały na temat przeczytanego tekstu oraz na temat problemów w nim zawartych tj. ekologii, ochrony środowiska oraz recyklingu.

W trakcie kolejnych spotkań dzieci miały okazję ułożyć własną historię o Ekodziwaku, zainspirowaną uprzednio przeczytanymi fragmentami książki Emilii Dziubak. Podczas warsztatów literacko – plastyczno – recyklingowych, uczestnicy zajęć na bieżąco spisywali i obrazowali losy swojego bohatera, wykonując jednocześnie niezbędne rekwizyty oraz elementy scenografii do wieńczącego cały projekt spektaklu. W oficjalnym pokazie przedstawienia pt. „Bądź EKO Ziom”, które odbyło się w EkoCentrum przy ul. Św. Wincentego 25a we Wrocławiu, wzięli udział rodzice dzieci uczestniczących w warsztatach oraz specjalnie zaproszeni z tej okazji goście.

Zajęcia warsztatowe zorganizowane w ramach projektu „… a z mej książki wyszło słońce” pozwoliły przekonać dzieci, że czytanie nie musi być jedynie obowiązkiem, ale może przerodzić się w świetną zabawę, podczas której mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania, jednocześnie zdobywając nową wiedzę i umiejętności. Podczas cyklu spotkań literacko – plastycznych dzieci miały niepowtarzalną okazje rozwinąć i utrwalić swoją wiedzę na temat ekologii i ochrony środowiska, nauczyć się pracy w grupie rówieśniczej oraz wyrażania własnych myśli i emocji, rozwinąć swoje zdolności artystyczne i umiejętność kreatywnego myślenia.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s