„KRZYWA BAJKA”

PODSUMOWANIE PROJEKTU „Krzywa Bajka”

„Krzywa Bajka” to projekt edukacyjny, prospołeczny i artystyczny skierowany do dzieci mieszkających we wrocławskiej dzielny Brochów. Tworzył go cykl spotkań i warsztatów teatralnych, który uwieńczy przygotowane podczas zajęć przedstawienie teatralne.

W ramach projektu odbyło się 14, około dwugodzinnych spotkań, prowadzonych przez Ewę Kamińską /zajęcia aktorskie/, Adama Królikowskiego /warsztaty plastyczne – kostiumy i scenografia/, Piotra Sorokę /warsztaty taneczne/ oraz spotkanie integracyjne ze wspólnym pieczeniem ciasta. Dzieci i ich opiekunowie wzięli ponadto udział w przedstawieniu pt. Mikrokosmos w reżyserii Konrada Dworakowskiego prezentowanego przez Wrocławski Teatr Pantomimy; zorganizowano także spotkanie z aktorkami tego teatru – Agnieszką Dziewą i Agnieszką Charkot. Spektakl obejrzało łącznie 15 dzieci, a w otwartym dla wszystkich mieszkańców Brochowa spotkaniu z aktorkami Wrocławskiego Teatru Pantomimy wzięły udział 22 osoby.

Projekt „Krzywa Bajka” w znaczący sposób przyczynił się do integracji i rozwoju więzi między dziećmi w Szkole Podstawowej nr 80, społeczności lokalnej wrocławskiej dzielnicy Brochów oraz do kształtowania postawy aktywnych, wrażliwych i krytycznych uczestników kultury. Wykorzystując szeroko pojętą materię teatru tj. podstawowe zadania aktorskie, pracę „na intencjach”, taniec i ruch sceniczny oraz projektowanie i wykonywanie elementów kostiumów i scenografii, dzieci nie tylko poznawały, często nieznane im obszary twórczości, ale realizowały się w tych dziedzinach. Wspólne działania i partnerskie relacje między uczestnikami projektu przyczyniły się do zaniku barier komunikacyjnych związanych z kompleksami i nieśmiałością, rozbudzenia pasji, otwarcia młodych ludzi na aktywne i twórcze spędzanie wolnego czasu. Dzięki współpracy z Wrocławskim Teatrem Pantomimy uczestnicy projektu mieli większą możliwość obcowania ze sztuką – poprzez działania twórcze, jak i poprzez uczestniczenie w wydarzeniach kulturalnych.

Premiera przedstawienia przewidziana jest na 14 stycznia 2014 roku.

Krzywa bajka 15 października fot. P. Soroka Krzywa Bajka 25 listopada fot. P. Soroka Krzywa Bajka 18 listopada fot. Piotr Soroka

Warsztaty z dziećmi realizowane w ramach projektu „Krzywa bajka”, fot. P. Soroka

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s